Kazan Federal Üniversitesi

Kazan Federal Üniversitesi

 

Kazan Federal Üniversitesi , Ünlü Rus yazar Leo Tolstoy, Vladimir Lenin, ve yedi Nobel Ödülü sahibi ve modern devlet adamlarının isimleri ile ilişkili en eski ve köklü Rus üniversitelerinden biridir. Üniversite, İslam ve Hristiyanlığın temsilcilerinin 400 yıldan fazla bir süredir var olduğu bir yerde Kazan Şehrinde bulunmaktadır.

Kazan Federal Üniversitesi, Rusya'nın en eski üniversitelerinden biridir - 2018 yılında 214. yıldönümünü kutlamıştır.Bu kilometre taşını, üniversitenin Rusya ve dünyadaki önde gelen eğitim kurumlarından biri olarak uzun yıllara dayanan akademik misyonuna olan bağlılığının bir başka göstergesi olarak görülmektedir.

Kazan Federal Üniversitesi başarıları tüm insanlık üzerinde olumlu etkisi olan seçkin alimler ve mezunlar sayesinde uluslararası üne kavuşmuştur. Üniversitemizin eşsiz kültürü Kazan ve Volga bölgesinin gelişimini şekillendirmiştir. Üniversitenin 2010 yılında elde ettiği yeni federal statü, yeni ve ilginç zorluklar doğurmakta ve hızla değişen dünyada yeni yaklaşımlar gerektirmektedir.

Kazan Federal Üniversitesi günümüzde akademik ve endüstri ile yerel uluslar arası işbirliğine aktif olarak katılan dinamik ve modern bir üniversitedir. Kazan Federal üniversitesi'nde 30 binden fazla öğrenci eğitim almaktadır. Üniversitede uluslar arası bir ortam bulunmakta olup  6000 den fazla çeşitli milletlerden yabancı öğrenciler eğitim almaktadırlar.

Kazan Federal Üniversite'sinde Eğitim dili Tıp ve Diş Hekimliği bölümlerinde  İngilizce / Rusça dır. Bunların dışında kalan Diğer tüm bölümlerde ise eğitim dili sadece Rusçadır . Üniversitede eğitim alacak öğrenciler 1 akademik sene ( 9-10 Ay süreli ) Rusça hazırlık sınıfı eğitimlerine katılmalı ve eğitim sonunda yapılacak sınavda başarılı olmalıdır. Üniversitede İngilizce hazırlık sınıfı mevcut değildir.

 

Kazan Federal Üniversitesi Lisans ve Y.lisans bölümleri için Eğitim Kataloğu Buradan Cihazınıza indirebilirsiniz